27 maj 2010

Liść Damiana – starodawny afrodyzjak

Autor: admin. Kategorie: zioła .

Liść Damiana jest dość powszechnie używanym afrodyzjakiem, stosowanym już przez Indian. Jest to znany od tysiącleci krzew z Ameryki Północnej i Środkowej, znany także w Meksyku i na Karaibach. Afrodyzjak wytwarza się z liści, które są suszone i z których produkowana jest herbata.

Działanie liści Damiana:

  1. Liść Damiana stosowany jest w szczególności w celu zwiększenia popędu seksualnego u kobiet i mężczyzn.
  2. Ponadto stosowany jest w celu zwiększenia działania testosteronu u mężczyzn. U kobiet może być stosowany w celu obniżenia napięcia przedmiesiączkowego i zwiększenia libido.
  3. Działanie liści Damiana polega na wyrównaniu poziomu hormonów oraz oczyszczeniu organizmu z toksyn, przez co działanie hormonów jest silniejsze.
  4. Ponadto w medycynie liście Damiana stosowane są w stanach depresyjnych, w celach ogólnego wzmocnienia organizmu oraz przy bezsenności.

Zaparzanie tych ziół jest bardzo proste i w tym celu należy 2-3 łyżeczki liści zalać  0,25 l wrzątku i odczekać 3 minuty. Napar powinno się oddzielić od liści oraz pić go, gdy jest ciepły.

Ciekawostki:

Krzew przez Greków nazywany był „boginią miłości”. Liść Damiana bywa także wykorzystywany do produkcji meksykańskich likierów i nalewek. W niektórych miejscach w Australii liść Damiana bywa używany jako alternatywa tytoniu. Cena tych ziół jest bardzo przystępna a działanie widoczne już po kilkukrotnym wypiciu naparu. Ponadto działanie naparu z liści Damiana ma na celu ogólne wzmocnienie organizmu, także korzyści z jego picia są dwukrotnie większe. Dostępne na rynku liście Damiana składają się tylko i wyłącznie z naturalnych składników do których należą saponina, kwasy organiczne, żywica, sól mineralna i olejek eteryczny, także są bezpieczne dla zdrowia i nie ma przeciwwskazań do ich stosowania. Zioła polecane szczególnie dla osób które cierpią na zmniejszony popęd seksualny i żyjących w stresie. Zioła Damiana rosną tylko w gorącym, wilgotnym klimacie. Krzew może osiągnąć wysokość od 4 do 6 metrów.  Produkuje małe, pachnące kwiaty, które zapachem przypominają rumianek a smakiem figi. Zawierają także duże ilości olejów roślinnych. Afrodyzjak wytwarza się z liści, które są ząbkowane i osiągają długość od 10 do 25 centymetrów.  Liście zbierane są zawsze w okresie letnim i następnie są suszone, a potem wytwarzana jest z nich herbata. Krzew wydziela bardzo silny zapach. Napar z liści Damiana najlepiej smakuje i ma największe działanie, gdy jest posłodzony.

Zostaw komentarz

Ostatnie wpisy

Sklep internetowyKategorie

Facebook

Linki